Євроремонт - ваш домашній помічник

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки

3-01-2017, 19:23 Наука
Розписка є офіційним юридичним документом, що підтверджує факт передачі грошей від однієї особи до іншої, а також виконання певних зобов'язань. Вона завжди повинна бути складена у письмовій формі із зазначенням всіх істотних відомостей. Іноді розписка може бути посвідчена нотаріально. Це необхідно в тих випадках, коли позичальнику надана велика сума коштів.

Визначення

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки
Розписка вважається офіційним документом, який підтверджує покладені на іншу людину зобов'язання. Складається вона тільки в письмовому вигляді. Посвідчення її нотаріусом законом не передбачено, бо за своїм призначенням вона виконує всі умови договору позики. Тим не менше в деяких випадках юристи радять звернутися до нотаріуса, щоб в майбутньому не виникло проблем з виконанням зобов'язань. Зразки розписок не передбачені законом, але тим не менше слід дотримуватися певної форми при їх складанні. При цьому документ повинен містити всю інформацію про особу, яка прийняла на себе зобов'язання. Те ж стосується тієї людини, для якого дана розписка призначається.

Обов'язковою і важливою умовою і реквізитом є підпис на документі. Також іноді потрібна її розшифровка. Зразки розписок, існуючі на сьогоднішній день, дозволяють зробити висновок, що наявність інформації про дату і місце заповнення документа також є обов'язковим.

Оформлення

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки
Про те, як скласти розписку, замислюється майже кожен другий чоловік, який передає іншому громадянину в борг грошові кошти або якісь документи. При цьому багато хто думає, що вона вимагає нотаріального посвідчення або обов'язкової підписи двох свідків. Насправді це необов'язкові умови при складанні розписки, тому що вона і без цього вважається офіційним документом. Головним тут є її проста письмова форма із зазначенням конкретних даних, хто її надає.

Зразки розписок

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки
Різновидів таких документів існує декілька: - боргова розписка; - про передачу певної суми (наприклад, аліментів); - про передачу документів. Кожна із зазначених розписок повинна бути складена лише письмово. За бажанням осіб можливо її завірення у нотаріуса. Розписка в отриманні грошових коштів складається таким чином: 000000 року місто ___________ Я, громадянин(громадянка) Ф. І. Про _____________, паспортні дані дата видачі _________, зареєстрований (а) за адресою: __________, отримав від громадянина ___________, дані документа, що підтверджує особу, що проживає за адресою: __________ (місто) _________ вулиця, будинок, квартира, грошові кошти в рахунок оплати аліментів на дитину в сумі ________ (цифрами та прописом) карбованців. Жодних фінансових претензій до __________(Ф. В. О.) не маю. Дата ________ Підпис_________ З вищевикладеного видно, що розписка в отриманні грошових коштів складається з використанням всіх персональних даних осіб, які приймають на себе певні зобов'язання. Даний документ офіційно підтверджує факт того, що грошові кошти були передані. Тому колишні дружини використовують його в якості доказів виплати аліментів на дітей другого з батьків.
Боргова розписка 000000 місто (край, область) Я, громадянин __________ (паспорт із зазначенням усіх даних), проживаю за адресою: ______________, взяв у громадянина ________________, паспорт_____________ видано __________, зареєстрованого за адресою: __________ гроші в сумі _______ (прописом) і зобов'язуюсь повернути їх через три місяці ________(дата) з відсотками. Дата__________ Підпис_________

Де застосовується

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки
Розписка про передачу грошових сум вважається необхідним документом, який використовується в цивільних правовідносинах. Крім того, вона є самим вірним способом виконання зобов'язань. Юридична сила розписки полягає в тому, що якщо одна зі сторін не виконає умови даного документа, то спір можна вирішити шляхом звернення до суду. Крім того, якщо людина буде відмовлятися від того, що він давав іншій особі зобов'язання і не виконав його, але воно зафіксоване письмово і є його розпис, то цей факт зможе підтвердити почеркознавча експертиза.

Основні умови

Зразки розписок. Як скласти розписку? Юридична сила розписки
Багато з громадян, передаючи гроші в борг іншій людині, замислюються над тим, як скласти розписку. Тому що сума, що перевищує тисячу рублів, обов'язково повинна бути зафіксована на папері - так говорить ЦК. В іншому випадку повернення грошей можна і не дочекатися, при цьому зіпсувати стосунки з друзями і близькими людьми. Зразки розписок у даному випадку різні, стандартних форм не існує, законом вони не встановлені. Тому потрібно складати цей документ самостійно, але з дотриманням конкретних умов. В розписці потрібно вказати: - дату складання; - суму, передану і отриману іншим людиною (цифрами і прописом); - період часу, якщо йдеться про видачу грошей у борг; - відсотки за прострочення та використання коштів; - дані громадян повністю із зазначенням паспорта та місця проживання. У тому випадку якщо всі умови будуть дотримані, є ймовірність того, що борг буде повернений повністю і в потрібний час. Крім того, оформлена у відповідності з нормами закону розписка буде вагомим доказом того, що інший чоловік взяв грошові кошти в борг і не повернув їх. І якщо справа дійде до судового розгляду, то можна буде провести експертизу, яка підтверджує почерк громадянина, який її склав.

Загальна характеристика

Розписка - це дуже важливий документ, що підтверджує зобов'язання однієї особи перед іншою особою. Складається лише в письмовій формі. У разі, коли сума грошей особливо велика, можна запевнити розписку у нотаріуса. Як правило, один документ ніхто завіряти не буде. Тому розписка повинна бути додатком до договору позики. Хоча юридична сила такого документа з'являється і в тому випадку, коли він заповнюється у письмовій простій формі. Крім того, розписка повинна бути складена в обов'язковому порядку, якщо розмір займаної суми перевищує 1000 рублів. При цьому вона буде підтвердженням того, що гроші будуть повернуті. Якщо боржник не захоче повертати отриману суму добровільно, то це можна буде зробити в примусовому порядку через суд. У цьому випадку можна вимагати ще й компенсацію за прострочення.
Корисно по темі
Авторизация